HAKKIMIZDA

doberman üretim çiftliği , secereli doberman satış , secereli doberman eğitim

 
 
 


          12 YAŞINDA BAŞLAYAN DOBERMAN AŞKIM EN İYİ DOBERMANA ULAŞMA UMUDUM BENI BU NOKTALARA TAŞIDI    AVRUPADA BİR ÇOK ÜLKEDE ŞAMPİYONLUKLAR YAŞADIM. Hem yetiştirdiğim hemde ürettiğim yerli üretimim kendi yavrularımla avrupada enbüyük dereceleri yapmayı başardım.Vera Verona di Perlanera isimli Doberman'ım ile  dobermann baby,dobermann puppy , dobermann intermedia yani genç doberman,doberman open açık sınıf , dobermann şampiyon sınıf classmanlarında yurt dışında birincilikler 2.likler dobermann avrupa 2.liği 3.lüğü kazandım bu ülkemizde bu sonuçları ayrı ayrı her klasmanda alan tek dobermann dır. Türkiye  Şampiyonluklarımız ülke şampiyonluklarımızın yanında Spor dalında da en iyi BH ZTP Testlerinide başarıyla geçtik.

Benimde dobermannla tanışmamdan sonra ona  aşık olmamla başlayan hikayem

var. Her dobermann sever gibi yani. Bir terslik var diyorum Dobermann böyle olmamalı daha güçlü kaslı elimizdekilere bakıyorum cılız zayıf büyümeyen tüyleri kötü köpekler , Bu böyle olmaz dedim araştırma  geliştirme çalışmalarla bir yola girdim.

Bu aşamada secerenin önemini farkettim .Secereli yavru dobermann arayışına koyuldum.Secereli bir dobermann ile kırma yada ülkemizde satılan dobermannlar arasında dünyalar kadar fark olduğunu gördüm.Secereli dobermann ve secerenin önemi benim için çok değerli. 

     Dobermann yetiştirmeye karar verdiğimde hayalimde bir doberman vardı, amacım avrupadaki arkadaşlarım gibi yarışmalara girmek orada o ailenin o grubun içinde başarılı olmaktı.

yetiştirdiğim dobermanlarımın gerçekten oradaki hakemler tarafından değerlendirilmesini istiyordum.Boş bir egoyla ben eniyisiyim demek istemedim hiçbir zaman.En iyilerden biri olmak 
en iyi dobermanı yetiştirmeye çalışmak , bunun için emek harcamak zamanla bana haz vermeye başladı, Vera ile birlikte aldığım başarılar yarışmalarda gördüğüm en iyi dobermanlar 

hayal gücümü ve hırsımı biraz daha arttırdı.Bu yarışmalarda edindiğim dostlarımla birlikte edindiğim tecrübelerimden  çok şeyler öğrendim.Bunlar benim için bir hazine değerindedir.   

                   Amacım sadece Türkiye de değil özellikle tüm avrupada adında söz edilen doberman üretmek ve bu şekilde üretim yapan doberman üretim çiftliği olarak anılmak. Avrupada kazandığım çok büyük başarılarlada bunu gösterdim. Ülkemizde doberman üreten içimizden çokça şampiyonlar çıkan bir doberman üretim çiftliğiyiz. artık Ankaradan çıkan yıldız doberman larımla yani yerliüretimlerimizle başarılara imza atan bir doberman çiftliğiyiz.        

  Aradan geçen bunca yıl içinde isminden bahsedilen güzelliği ile beğeni toplayan  çok yavrum oldu,dobermannlarda kuyruk ve kulak kesimiyle ilgi yarışma yasağından dolayı artık derece hanelerimiz çok fazla olmayacak ve aynı zamanda da pandemi dönemiyle birlikte yapılamayan yarışmalarda cabası.Yurt dışında yarışmalar  başladı, belki  en az bir yarışmaya katılabilirim.                                                      

 

 

 <script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-9380426115124573"

     crossorigin="anonymous"></script>
KORAY SOLMAZ
KORAY SOLMAZ
KORAY SOLMAZ
ŞAMPİYONLUK SERTİFİKA
ŞAMPİYONLUK  SERTİFİKA.
Doberman Üretici İsmi
Knights of Night Keita
1
Telif Hakkı © 2018 dobermannkoray - Tüm Hakları Saklıdır.
ANKARA
05325831650
koraysolmaz1283@gmail.com
InstagramFacebookTwitter
Ankara Web Tasarım